Užregistravote domeną, ką daryti toliau?

Užregistravote domeną, ką daryti toliau?

Sveikiname, jūs užregistravote domeną! Dabar galite imtis kitų darbų, kurie padės sukurti sėkmingą verslą internete. Tiesa, po tokių euforiją kurstančių sakinių staiga kyla klausimas – o tai ką iš tiesų daryti toliau? Tiesiame pagalbos ranką ir šauname kelis patarimus, skirtus jums.

Hostingo arba svetainių talpinimo plano parinkimas domenui?

Pirmiausia, kad jūsų domenas, būtų atrandamas internete ir kažkur vestų, dažniausiai kartu įsigyjama ir svetainių talpinimo (hostingo) paslauga. Pasirinkti tinkamą el. svetainių talpinimo planą labai svarbus sprendimas, nes jis daro tiesioginę įtaką internetinės svetainės sklandžiam veikimui. Jeigu jūsų interneto svetainė vos kelių tinklalapių, jums užteks hostingo be didelių skaičių, tai yra paprasčiausio paslaugos plano, tačiau jeigu planuojate didelę el. parduotuvę, vertėtų pagalvoti apie pažangesnius sprendimus. Hostingo planus galite pasirinkti čia: https://www.weborado.lt/hostingas#paslaugu_planai

Hostingo arba svetainių talpinimo plano sujungimas su domenu

Išsirinkus svetainės talpinimo planą, jį reikia sujungti su domenu. Tai reiškia, kad domeną turite nukreipti į savo svetainės talpinimo plano IP adresą. Norėdami sužinoti savo serverio IP adresą, kreipkitės į paslaugų teikėją, iš kurio įsigijote hostingo paslaugą.

Jeigu domenas ir hostingas įsigyti www.domenai.lt arba weborado.lt visus įrašus, reikalingus el. pašto ar svetainės veikimui, pridedame automatiškai, todėl jums nereikia apie tai galvoti. Tačiau jeigu svetainių talpinimą arba domeną įsigijoje pas skirtingus paslaugų teikėjus, DNS įrašus turėsite valdyti patys.

Gerai, judame toliau. Dabar reikėtų susisieti savo domeną su svetainių talpinimo planu, tam būtina teisingai nustatyti DNS įrašus. Jie yra kaip internetinis žemėlapis, kai įvedate interneto svetainės pavadinimą (pavyzdžiui,www.jūsųverslas.lt), DNS veikia kaip „paieškos sistema“, kuri nukreipia jus į reikiamą vietą – svetainę, kurios ieškote. Tai leidžia kompiuteriams lengvai rasti kitus kompiuterius ir pasikeisti informaciją internete, o jums – lankyti svetaines rašant unikalius pavadinimus, o ne suvedinėjant į adreso laukelį iš skaičiukų sudarytus IP adresus.

Sužinoti ar viską teisingai atlikote, galite įvedę savo interneto svetainės pavadinimą į interneto naršyklės adreso laukelį.

Vardinės elektroninio pašto dėžutės sukūrimas

Beje, jei naudojatės el. pašto dėžute su galūne gmail.com, yahoo.com ar kita? Dabar, kai turite domeną ir hostingo paslaugą, galite prisijungti prie serverio valdymo skydo ir ten  sukurti naują el. pašto dėžutę su savo unikaliu domenu. Taip geriau reprezentuosite savo verslą ar veiklą, bei sukursite didesnį profesionalumo įvaizdį ir atrodysite patikimiau. El. paštas per naršyklę galimas patikrinti iš bet kurios pasaulio vietos. El. pašto tikrinimas per naršyklę: https://pastas.domenai.lt/

Užtikrinkite savo duomenų saugumą, kaip užtikrinti el. pašto saugumą, skaitykite čia:https://centras.weborado.lt/elektroninis-pastas-saugumas/

Interneto svetainės sukūrimas arba patalpinimas į serverius

Belieka sukurti  interneto svetainę arba patalpinti esamos svetainės failus į įsigyto hostingo paslaugos teikėjo serverius. Jeigu neturite interneto svetainės, svarbu išsirinkti TVS (turinio valdymo sistemą), be jos – failų, nuotraukų talpinti į savo tinklalapius  negalėsite. Jų yra nemažai, bet viena populiariausių pasaulyje „WordPress”. Pasirinktą TVS vos keliais paspaudimais lengvai įsidiegsite tiesiai iš serverio valdymo skydo.

Jei galvojate apie profesionaliai atrodančią interneto svetainę, apsvarstykite individualų svetainės kūrimą. Žinoma, tai daug brangesnis sprendimas, tačiau jeigu neradote internete jums tinkamo sprendimo galite kreiptis į interneto svetainių kūrimo paslaugas teikiančius specialistus. 

Interneto svetainės priežiūra

Jei jūsų interneto svetainė jau veikia, pasirūpinkite, kad apie ją sužinotų kiti. Juk interneto svetainė be lankytojų, vargu, ar bus naudinga. Tad susikurkite paskyras socialiniuose tinkluose, kurkite įtraukų turinį, kvieskite internautus į savo internetinę svetainę visais įmanomais būdais.

Nepamirškite stebėti savo interneto svetainės lankomumo ir kitų analitinių rodiklių, taip pat rūpinkitės ja ir įdiekite reikiamus atnaujinimus. El. svetainė – kaip namas, pastačius, reikia rūpintis. Tad pildykite ar atnaujinkite svetainės turinį ir rūpinkitės technine priežiūra. Mes rūpinames „WordPress” svetainių taisymu ir priežiūra, tad jeigu nepavyksta to padaryti patiems, sakykite mums – būtinai padėsime ir patarsime. 

Tai elementarūs pradiniai žingsniai, kurie padės jums plėtoti savo internetinį projektą arba verslą po domeno įsigijimo. Sėkmės! 

P.S. Jei prireiktų – mes pasiekiami ranka!

Susisiekime el. paštu info@weborado.lt