Nežinojau, ką rašyti, todėl paprašiau „ChatGPT“ parašyti tekstą už mane, kad būtų greičiau. Skamba pažįstamai? Nepaslaptis, kad daugelis iš mūsų šiandien naudojasi dirbtinio intelekto galimybėmis. Šiandienos pasaulis yra greitas ir dinamiškas, o informacijos perteklius verčia mus ieškoti naujoviškų būdų, kaip su juo susidoroti. Viena iš sričių, kurioje dirbtinis intelektas (angl. artificial intelligence) sukelia tikrą revoliuciją, yra turinio kūrimas. Šiame straipsnyje apžvelgsime kaip dirbtinio intelekto (DI) turinio kūrėjai , tokios kaip „ChatGPT“, „Copy.ai“, „Jasper“ ir kitos, gali padėti teksto kūrėjams 2024 metais.
Kas yra dirbtinis intelektas ir kokia jo reikšmė turinio kūrime
Dirbtinis1 intelektas yra mokslo šaka, siekianti sukurti mašinas, galinčias mąstyti, priimti sprendimus ir veikti panašiai kaip žmonės. Dirbtinio intelekto technologija gali apdoroti didelius duomenų kiekius, būdais, nesuderinamais su žmogaus galimybėmis.
Dirbtinio intelekto galimybės nuolat didėja ir plečiasi. DI įrankius galima naudoti įvairiose gyvenimo srityse, viena iš jų – teksto kūrimas. DI turinio kūrimo įrankiai gali kurti įvairius straipsnius, socialinių tinklų įrašus, produktų aprašymus, sukurti marketingo komunikacijos strategiją ar vaizdo įrašo scenarijų. Dirbtinio intelekto įrankiai mokomi naudojant natūralios kalbos apdorojimo ir mašininio mokymosi algoritmus, kad galėtų analizuoti duomenis ir generuoti aktualų bei įtraukiantį turinį. Anksčiau, rašėme straipsnį kaip hostingo kompanijoje naudojamas dirbtinis intelektas, o čia plačiau kalbame apie turinio kurėjus.
Dirbtinio intelekto nauda, kuriant tekstą
DI turinio kūrimo įrankiai pamažu tampa vis dažniau naudojama priemone turinio kūrėjams, rinkodaros specialistams ar tiesiog verslo savininkams. Štai keletas DI turinio kūrimo įrankių naudų2, kurias tikrai pastebėsite naudojant turinio kūrėjus:
- Laiko taupymas: dažnai nutinka taip, kad vien idėjos ar temos sugalvojimas atima daug laiko, o ką jau bekalbėti apie idėjos „išgryninimą“ bei korekcijas. Tuo tarpu DI įrankiai jums pasiūlys temą ar „užves ant kelio“ vos per kelias minutes;
- Turinys įvairiems formatams: DI įrankiai gali padėti sukurti turinį įvairiems turinio formatams, įskaitant tinklaraščius, straipsnius, svetainių tekstus ir pan.
- Turinio kūrimo apimčių didinimas: pasitelkus dirbtinį intelektą, galite ženkliai padidinti turinio gamybos apimtis ir sukurti gerokai daugiau turinio.
- Personalizuotas turinys: nustatydami toną ir tikslinę auditoriją, galite apmokyti DI įrankius suasmeninti turinį jūsų auditorijai. Kai kurie DI įrankiai taip pat gali padėti kurti turinį keliomis kalbomis arba naudoti klientų duomenis tolimesniam turinio personalizavimui.
Turinio kūrimo kalbos modeliai
Turinio kūrėjai remiasi dirbtinio intelekto kalbos modeliu. Kalbos modelių 3yra sukurtų nemažai, tokių kaip: „Palm2”, „LIama”, „Falcon”, „Mixtrail”, „MPT” ir kiti.
Tačiau šiuo metu naudojami pagrindiniai „ChatGPT”, „Google Gemini”, „Claude 3”. Oficialiai Lietuvoje „Claude 3”, dar neprieinamas, nors užsienio šaltiniai teigia, kad šis, kalbos modelis yra rimtas konkurentas „ChatGPT-4”. Buvo atliktas tyrimas ir palyginti šie trys kalbos modeliai, lentelėje4 apačioje galite matyti, kad visos užklausos „Claude 3” buvo tikslesnės, geresni analitiniai įgūdžiai, turinys labiau pritaikytas tikslinei auditorijai, geresni programavimo įgūdžiai, gali geriau palaikyti pokalbį įvairiomis pasaulio kalbomis. Visgi jeigu norite išbandyti „Claude 3”, galite taip pasinaudoti galingu „text.cotext” įrankiu.
![Palyginimas "ChatGpt", "Claude 3" ir "Google Gemini".](https://centras.weborado.lt/wp-content/uploads/2024/04/Screenshot-2024-04-05-at-13.56.19-1024x856.png)
6 turinio kūrėjai, kurie kuria turinį lietuvių kalba:
- „Copy.ai“ – nemokamas dirbtinio intelekto teksto kūrimo įrankis, pasižymintis ypatingu lankstumu. „Copy.ai5“ leidžia generuoti tekstą (ir lietuvių kalba), kuris atitinka jūsų prekės ženklo toną, analizuojant jūsų įmonės stilių, straipsnius ir sėkmingiausias reklamines kampanijas. „Copy.ai6“ siūlo skirtingas roles, pritaikytas konkrečiai specifinėms veiklos sritimis, pavyzdžiui, jeigu dirbate su pardavimais, galite rinktis rolę „sales“ ir paprašyti įrankio suprasti klientams kylančias problemines vietas tam tikroje srityje. Šio įrankio galimybės yra labai plačios, nuo spaudos pranešimų rašymo iki tam tikros industrijos tendencijų analizės. Taip pat leidžia pasirinkti, kam rašomas įrašas, pavyzdžiui, „LinkedIn“, „Facebook“ ir pan. Padeda parašyti straipsnį blogui, pasiūlydamas antraštes, taip pat galima parašyti straipsnį remiantis raktažodžiais. Tačiau nemokama versija suteikia ribotas galimybes, leisdama sukurti iki 2000 žodžių per mėnesį, taip pat naudoja nemokamoje versijoje užklausoms naudoja “ChatGPT- 3.5” . Norintiems turėti didesnes galimybes siūloma pasirinkti vieną iš trijų galimų planų.
- „Writesonic“ – visapusiška DI turinio kūrimo platforma, kurią naudojant galima kurti tekstą, garsą ir vaizdus. Ši platforma naudoja „ChatGPT-3.5“ nemokamoje versijoje, o mokamoje „ChatGPT-4“ ir „Claude 3’’ algoritmus ir leidžia kurti įvairaus formato turinį, nuo elektroninių laiškų, straipsnių iki ataskaitų. „Writesonic7“ siūlo galimybę generuoti kelias turinio versijas, optimizuoti SEO ir tiesiogiai publikuoti turinį į „Shopify“, „WordPress“ ar „Wix“ platformas. Siūlo nemokamą bandomąjį planą, tiesa, tiek pasirinkus nemokamą planą, tiek mažesnį planą yra ribojamas generuojamų žodžių skaičius. „Writesonic“ yra prieinama 25 kalbomis, įskaitant ir lietuvių kalbą.
- „Gemini“ – buvęs „Bard“, tiesa dabar gerokai patobulėjęs. Naujasis „Google“ sukurtas įrankis geba apdoroti bei generuoti patį įvairiausią turinį: tekstą, kodų eilutes, garsus, paveikslėlius ir net vaizdo įrašus. Tačiau pagrindinis „Gemini“ pranašumas prieš kitus DI įrankius – integracija su kitomis programomis, tokiomis kaip „Gmail“, „Google Maps“, „YouTube“. „Gemini“ palaiko daugiau nei 40 kalbų, įskaitant ir lietuvių kalbą. „Gemini“ taip pat siūlo skirtingas versijas (nemokamą ir mokamas) vartotojams ir verslu
Sužinojote apie tris populiarius įrankius, tęsiame toliau:
- „ChatGPT“ – šio įrankio dažniausiai nebereikia pristatyti, nes jis beveik tapo dirbtinio intelekto sinonimu. „ChatGPT“, sukurtas „OpenAI8“, yra internetinis pokalbių robotas, naudojantis natūralios kalbos apdorojimo technologiją (NLP), jis supranta žinutes, daro išvadas ir generuoja atsakymus bei gali sukurti turinį, pavyzdžiui, socialinių tinklų įrašus, tinklaraščių straipsnius ir panašiai. „ChatGPT“ turi keletą trūkumų, įskaitant mokymosi duomenų ribojimą iki tam tikros datos („ChatGPT-3.5“ – iki 2022 m. sausio mėn., „ChatGPT-4“ iki 2023 m. balandžio mėn.), kas gali reikšti, kad naujausia informacija nėra atnaujinta. Taip pat, šis įrankis nepakankamai tikrina gramatiką ir stilių, ypač lietuvių kalba. Tad pirminis tekstas aiškiai parodo, kad tekstas rašytas ne žmogaus. Įrankis siūlo tiek nemokamus, tiek mokamus planus, priklausomai nuo naudojimo apimčių ir papildomų funkcijų poreikių. Nemokamas „ChatGPT-3.5“ turi senesnius duomenis, negali sukurti paveikslėlių bei turi trumpesnę atmintį, lyginant su naujausia versija. Nauja versija yra greitesnė, tikslesnė, gali išspręsti sudėtingesnes užduotis, geriau supranta gimtąją kalbą, kuria paveikslėlius. „ChatGPT“ siūlo ir versiją pritaikytą naudoti verslams: yra administratoriaus panelė, leidžiama dirbti komandose, sukurti analitikos įrankiai ir kita. Ši versija yra pati galingiausia ir išmaniausia, žinoma ir pati brangiausia. Įrankis turi mobiliąją ar kompiuterio programėlę, bei naršyklės įskiepį.
- „Rytr9“ – dirbtinio intelekto rašymo asistentas, sukurtas turinio kūrėjams, nes leidžia pasirinkti kam kuriamas tekstas, pavyzdžiui „LinkedIn“, „Facebook“ ir pan. Idealus kurti turinio struktūras ir santraukas, taip pat tobulinti jau sukurtą turinį, nėra geriausias variantas, jeigu kuriate ilgus tekstus, pavyzdžiui straipsnius. „Rytr“ gali parašyti gerą pastraipą duota tema, tačiau paprašius išplėsti pastraipą jis dažnai kartojasi ir sukuria tekstą, kuris nesiskaito gerai. Nemokamas planas leidžia generuoti iki 10 000 simbolių per mėnesį. Palaiko 30+ kalbų, įskaitant ir lietuvių kalbą. „Rytr10“ siūlo SEO ir turinio rinkodaros įrankius, įskaitant SERP analizę ir raktinių žodžių generatorių. Šis įrankis gali generuoti ir vaizdus, remiantis vartotojo pateiktu tekstu. Be to, „Rytr“ leidžia patikrinti plagijavimą bei integruojasi su „Semrush“ platforma, raktinių žodžių pasiūlymams gauti. Šis dirbtinio intelekto rašymo asistentas turi „Chrome“ naršyklės įskiepį, kuris leidžia jį naudoti, kuriant turinį internete, pavyzdžiui, elektroniniame pašte, socialinių tinklų įrašams, „WordPress“ platformoje ar kitur.
DI įrankis leidžiantis pasirinkti kalbos modelį
- „Text.cortex“ – galingas įrankis, kuris turi programėlę, kurią galite įsidiegti į savo kompiuterį ar telefoną, bei įskiepį į naršyklę. „Zeno chat“ turi galimybę pasirinkti kalbos modelį „Chat-GPT“ „Claude“ „Mixtrail“. Galite pasirinkiti kalbą, susikurti personą, kuri skamba kaip jūs. Šis įrankis duoda pasirinkti, kur ieškoti informacijos pvz:. „Reddit“, „Wikipedia“, „Youtube“ ir kt. Šis įrankis gali atlikti analizę iš jūsų įkelto failo, lengvai perrašysite tekstą, sutrumpinsite, prailginsite. Galima pasirinkti iš daugybės šablonų tekstams apie marketingą, pardavimus, edukaciniai tekstai ir pan.
DI įrankių skirtų tekstams yra daugybė11, tik ne visi jie gali generuoti turinį lietuvių kalba.
- „Surfer SEO“ – puikus pasirinkimas, jeigu ieškote įrankio turiniui optimizuoti ar pagerinti paieškos rezultatus. Šis DI įrankis gali analizuoti raktažodžius, pateikti pasiūlymus bei pamokas kaip patobulinti savo turinį iš SEO pusės.
- Jeigu esate blogeris ir rašote straipsnius, tuomet „Kafkai“ jus turėtų tikrai sudominti, šis DI turinio rašymo įrankis siūlo daugiau nei 30 turinio temų šablonų, įskaitant sveikatą, švietimą, verslą ir t. t. Pigiausias jo planas leidžia per mėnesį sukurti iki 100 straipsnių, be žodžių limito.
- „Scalenut“ – dar vienas puikus DI įrankis skirtas tinklaraščių įrašams kurti. Įvedus temą įrankis automatiškai pasiūlys turinio idėjas ir visą tekstą sukurti galėsite kelių mygtukų paspaudimu. Jį galima naudoti viso turinio kūrimo procesu metu, nuo raktažodžių planavimo, temos struktūros paruošimo ir baigiant rašymu. Šio įrankio planai yra itin prienami, lyginant su kitais įrankiais, taip pat jis siūlo nemokamą 7 dienų bandomąją versiją.
- „JasperAI12“ – populiari „ChatGPT“ alternatyva, specializuojasi generuojant tekstą straipsniams, socialinėms medijoms, scenarijams ir panašiai. „Jasper“ išsiskiria tuo, kad jis mokosi iš jūsų prekės ženklo stiliaus ir intonacijos ir tuomet generuoja naują, unikalų ir aukštos kokybės turinį, kuris atitinka jūsų prekės ženklo toną. „Jasper“ siūlo tris planus pagal poreikius. Tiesa, jis gali būti gana brangus, jei bus naudojamas tik retkarčiais, bei neturi lietuvių kalbos integracijos.
- Na, o jeigu jums reikia įrankio, kuris tikrina faktus, tuomet galite naudoti „Longshot“. Šis įrankis gali generuoti įvairių tipų turinį ir automatiškai aptinka bei pažymi turinio dalis, kuriose yra galimų faktinių klaidų. Tiesa, „Longshot“ nesiūlo nemokamos bandomosios versijos, o mokami planai turi ribotus kreditus, kurie greitai susinaudoja.
Nepaisant to, kurį DI įrankį pasirinksite, svarbu ne ką naudosite, o kaip naudosite.
Patarimai, kaip naudoti DI teksto generavimo įrankius:
- Rašykite turinį mažomis dalimis. Kuo daugiau turinio prašote sukurti vienu metu, tuo daugiau gausite nereikalingo turinio. Bandykite generuoti ir redaguoti mažas dalis, po truputį, kad gautumėte geriausią rezultatą.
- Redaguokite sugeneruotą turinį. Sugeneruotas turinys turėtų būti jūsų galutinio darbo pagrindas, o ne pats galutinis darbas. Redaguokite turinį, kol jis skaitysis organiškai ir atrodys unikaliai.
- Pasitikrinkite su plagiatų tikrinimo įrankiu. Kadangi teksto generatoriai gauna turinį iš kitų šaltinių, visada yra pavojus, kad tekstas bus plagijuotas.
- Visada perskaitykite savo galutinį tekstą. Dirbtinis intelektas daro klaidas, tiek stiliaus, tiek gramatikos, tiek faktų. Norėdami išvengti klaidingo turinio, visada perskaitykite savo galutinį tekstą.
- Patikrinkite ar jis turi įskiepį į jūsų naudojamas platformas: „WordPress”, „Shopify”, „Zapier” ir kt.
Dirbtinis intelektas padeda jūsų internetinės svetainės kūrime, aprašo produktus, pasiūlo temas, sukuria straipnius remiantis seo analize, sugeneruoja naujienlaiškius ir kita. Tačiau viešoje erdvėje vis dažniau galima išgirsti pasakymų, kad dirbtinis intelektas pakeis rašytojus, menininkus, marketingistus ir kitus specialistus. Iš tiesų, dirbtinis intelektas neateina pavogti žmonių darbo vietų. DI gali padėti atlikti darbus, gali pasiūlyti idėją, tačiau žmonės vis dar yra nepakeičiami ir labai reikalingi, nes mąsto unikaliai.
- https://www.hcltech.com/blogs/artificial-intelligence-defined-simple-terms ↩︎
- https://clickup.com/blog/ai-content-creation-tools/ ↩︎
- https://zapier.com/blog/best-llm/ ↩︎
- https://www.anthropic.com/news/claude-3-famil: ↩︎
- https://www.getblend.com/blog/10-best-ai-tools-to-use-for-content-creation/ ↩︎
- https://prowritingaid.com/best-ai-text-generator ↩︎
- https://zapier.com/blog/writesonic-vs-jasper/ ↩︎
- https://blog.hootsuite.com/ai-powered-content-creation/ ↩︎
- https://startupbonsai.com/rytr-review/ ↩︎
- https://www.techopedia.com/ai/best-free-ai-content-generator ↩︎
- https://techreport.com/artificial-intelligence/best-ai-writing-tools/ ↩︎
- https://clickup.com/blog/ai-copywriting-tools/ ↩︎